Bugün - 11 Aralık 2017 Pazartesi
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künyemiz
Reklamlar
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.gazeteardahan.com Logo
-
Ardahan -7°°C
Yazar Detayları

Ahmet Demirbaş

Ahmet Demirbaş - BİRLİK BERABERLİK, ADALETLİ VE HAKKANİYETLİ OLUNMALIDIR.

BİRLİK BERABERLİK, ADALETLİ VE HAKKANİYETLİ OLUNMALIDIR.
Yazı Tarihi: 26 Aralık 2013 Perşembe

Toplumsal dayanışma toplumun bütün kurum ve kuruluşlarıyla ortak değerlerde birleşmesi ve birlikte hareket etmesidir.

Günümüzde toplumsal dayanışmayı önemsememek, ya da toplumsal dayanışma olarak ortaya konulan faaliyetlerde toplumun herhangi bir kesimini ya da kurumunu yok saymak toplumsal dayanışma değil toplumu ayrıştırma olur.

Birlik ve beraberlik içinde olan toplumlar, karşılaştıkları en zor sorunları dahi kolaylıkla çözerler. Sorunlarını çözen toplumlar ise ilerlemek ve gelişmek için, fikir birliği, gönül birliği ve eylem birliği içersinde hareket ederek başarıya ulaşırlar.

Dünyada birlik ve beraberlik içinde hareket etmeyen, toplumsal dayanışmayı sağlayamayan bir tek aile, şirket, dernek, kulüp, kurum, vakıf ya da devlet yoktur ki, başarıya ulaşmış olsun.

Toplumsal dayanışma, birlik ve beraberlik adına ortaya çıkan, ya da bunu sağlamakla sorumlu olanlar, liderler ve yöneticiler, sağlam karakterli, halkı kucaklayan, birlikte aynı mücadelenin içinde olan arkadaşlarını unutmayan, yol arkadaşlarına sırtını dönmeyen kimseler olmayı becerebilmeli, herkese aynı eşit davranarak, hakkaniyetli ve adaletli olmalıdırlar.

Bu duygu ve düşüncelerimle, Dernek yönetimine geldiğimiz günden beri Tüm kurumlarla iletişime geçerek birlik sağladık. Üye sayısı 8. 10 kişiden şu an en az 40-50 üye ye olaştık. Çünkü güçlü bir Sivil toplum olmamız için birlikte hareket etmemiz açınılmazdır. Web sitesi ve SMS Sistemi oluşturarak üyelerimize en kısa zamanda ulaşmayı sağladık.

İşlerimizin yoğunluğuna aldırış etmeden, yönetim kurulu arkadaşlarımla Müsteşar, Genel Müdürlük ve il Müdürlük Düzeyinde yemekli toplantılar, Kahvaltılı toplantılar yaparak sorunlarımız üst makamlara ilettik. 

Ankara’da yapılan toplantılara katılarak çıkacak yolan yönetmelik ve bütün gelişmeleri Tüm huzurevleri adına takip ederek tüm kurumlarla paylaştık, paylaşım SMS ve web sitemizde oluşturarak en kısa zamanda kurum yetkililerine ulaşmayı sağladık.

Hiçbir zaman Dernek Tüzüğünde yer alan ilkelere aykırı tutum ve davranışların içersinde olmadık.

Dernek yönetimi olarak bireysel tutum ve davranışlardan kaçınılarak tüm Dernek üyelerimizin çıkarlarını korumak için mücadele ettik ve etmekteyiz.

Yapılan görüşmelerimiz an itibari ile üyelerimizle paylaştık ve paylaşmaya da devam etmekteyiz.

Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı nezdinde yürütülen çalışmalar ve izlediğimiz yol kurumlarımızın ilke ve prensipleri doğrultusunda

Yürütülmektedir.

Değerli kurum sahibi arkadaşlarım Dernekten uzaklaşmanın hiç kimseye faydası yoktur. Her zaman birlik be beraberliğe ihtiyacımız vardır. Kişileri sevmeye bilirsiniz kurumun yaşaması ve birlikte hareket etmemiz kaçınılmazdır. Dernekten ayrılmak isteyeninde yolu açık olsun.

Üye olmayan kurumlarımızı üye olmaya davet ediyorum. Şu anki yönetim kurulu arkadaşlarımdan memnun olmayanlarımız olabilirler, ya da iyi Derneğimiz tüzük ve ilklerinden ayrılmayan Derneğimizi temsil edecek arkadaşlarımız olacaktır. Kurum hiç kimsenin Özel şirketi değildir. Buyursun meydan herkese açıktır.

SONUÇ: Toplumsal dayanışma olmadan, birlik ve beraberlik sağlanmadan atılan adımlar en başta, güzel görünse de yahut başarılıymış gibi algılanmada o çemberin içersinde olması gerekenlerden bir kişi bile dışarıda kalmışsa birlik sağlanamamış demektir, birlik sağlanamamışsa dayanışma sağlanması sadece bir hayal olarak kalır.

Saygılarımla,

Ahmet Demirbaş

Psikolog

ÖZEK HUZUREVLERİ

DERNEK BAŞKANI

 
İletişim E-Posta: ahmetdemirbas75@gmail.com - Telefon: Okunma Sayısı: 3474
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu yazıya hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Yazıları

BİRLİK BERABERLİK, ADALETLİ VE HAKKANİYETLİ OLUNMALIDIR.
Diğer Yazarlar

BİRLİK BERABERLİK, ADALETLİ VE HAKKANİYETLİ OLUNMALIDIR.
E-Gazete (Dergi-Gazete-Kitap-Broşür, Tanıtım Köşesi)
Ulusal Gündem


Yazarlar 
Mynet Ardahan Güncel Haberler
Mynet Ardahan Haberleri
 ŞİKAYET KUTUSUNA;
ŞİKAYETCİ OLDUĞUNUZ KONULARI YAZABİLİRSİNİZ-ŞİKAYETLERİNİZ, SİTEMİZ ÜZERİNDEN YETKİLİLERE ULAŞMIŞ OLACAKTIR....
 Ardahan Sorunları...
 Belediyeye şikayet, öneri, isteklerinizi yazınız..

Ardahan Belediyesi ile ilgili diğer şikayet siteleri...

BİMER başkanlık alo 150 hattıyla da internet ve faks üzerinden gelen şikayetlerin yanı sıra telefon ile de şikayetleriniz almakta ve ilgili birimlere şikayetinizi iletmektedir...

TV İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Star Tv izle Show Tv izle Kanal D izle ATV izle TRT 1 izle
Fox Tv izle Haberturk izle NTV izle TRT Spor izle NTV Spor izle

RADYO- (Durdurmak İçin Üzerine Tıklayınız)

http://www.canliradyodinle.web.tr

 

  Toplam Ziyaretçi                                     

free tracker

Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,36ms